Akşam Gazetesi
Birgün Gazetesi
Bugün Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi
Yeni Şafak Gazetesi
Fotomaç Gazetesi
Zaman Gazetesi
Güneş Gazetesi
HaberTurk Gazetesi
Yeni Asya Gazetesi
Milli Gazete Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Vatan Gazetesi
Vakit Gazetesi
Referans Gazetesi
Sabah Gazetesi
Sözcü Gazetesi
Star Gazetesi
Takvim Gazetesi
Taraf Gazetesi
Türkiye Gazetesi
GENEL — 29 Aralık 2013
SUALTI DÜNYASI OCAK’TA AÇILIYOR

Yeni projelerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, yapacağı yeni projeleri anlattı.
Önümüzdeki  aylarda açılacak Sualtı Dünyası (akvaryum), 5 yıldızlı termal otel ve Hidroterapi Merkezi, Hayvanat Bahçesi ve Masal Dünyası’nın önümüzdeki aylar içerisinde açılacağının müjdesini verdi.
ÖNEMLİ ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞECEK
Eskişehir’in yapılan yeni projelerle Avrupa şehirlerinden bir eksiği olmayacağını belirten Büyükerşen, “Eskişehir Türkiye’de sanat merkezleri açısından İstanbul’dan sonra gelen 2. şehir. Eskişehir’e  ‘aydınlanma şehri’ isminin verilmesine neden olan sizlere bu salon da yetmeyecektir. 3 bin hatta 5 bin kişilik salonlar gerekecektir. Sahnesini en ileri teknoloji ile donattığımız bu salonda çok önemli etkinlikleri izleyeceksiniz” dedi.
MÜJDEYİ VERDİ
Eskişehir’in gelişen turizminin yanı sıra,  ‘Kongre Turizmi’ merkezi olması için düşünüldü.” Diyen Büyükerşen, yeni yılla birlikte birçok yeni tesisi daha Eskişehirlilerin hizmetine sunacaklarını ifade etti. Büyükerşen,  “Ocak ayında sizlere Avrupa şehirlerindeki büyüklükteki ‘Sualtı Dünyası’nı hediye olarak sunacağız. Şubat ayında Eskişehir’in ilk ve en büyük Hidroterapi Merkezini, Masal Dünyasını ve ilkbaharda da büyük bir hayvanat bahçesini sizlerin hizmetine açacağız” müjdesini verdi.
 Sakarya Gazetesi
Share Button

Related Articles

Share

About Author

Eskişehir Eskişehirliler Derneği